Pohár rozhlasu
s Českou spořitelnou 2022

53. ročník soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem

Aktuality

Pohár rozhlasu v Královéhradeckém kraji

21. 5. 2018

16. května 2018 skončilo poslední okresní kolo Poháru rozhlasu v Královéhradeckém kraji a již 23. května 2018 se uskuteční krajské finále v Novém Městě nad Metují.

Okresní kola proběhla již tradičně v Týništi nad Orlicí (okr. Rychnov nad Kněžnou), Lázních Bělohrad (okr. Jičín), Novém Městě nad Metují (okr. Náchod), Hradci Králové (okr. Hradec Králové) a ve Dvoře Králové nad Labem (okr. Trutnov).

Celkem se jednotlivých závodů zúčastnilo 2.190 školáků.

V okrese Trutnov proběhla před okresním kolem i dvě kola okrsková v Trutnově a ve Dvoře Králové nad Labem a v Hradci Králové a Lázních Bělohrad proběhla soutěž ve dvou dnech.

V Královéhradeckém kraji se nejlepší školou v kategorii mladších žáků stala ZŠ Štefcova Hradec Králové a kategorii mladších žákyň ovládlo družstvo ze stejné školy. Nejlepší starší žáci reprezentovali ZŠ Týniště nad Orlicí a kategorii starších žákyň ovládly slečny z Gymnázia Němcové v Hradci Králové.

Do krajského finále, které se uskuteční 23.05.2018 v Novém Městě nad Metují na stadionu generála Klapálka postoupilo nejlepších šest škol ze všech kategorií.