Pohár rozhlasu
s Českou spořitelnou 2022

53. ročník soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem

Aktuality

Okresní kola máme za sebou a těšíme se na krajské finále v Libereckém kraji

21. 5. 2018

V předchozích dnech proběhla okresní kola Libereckého kraje Poháru rozhlasu v okresech Liberec, Jablonec nad Nisou, Semily a Česká Lípa. Závodů se zúčastnilo ve všech kategoriích 204 družstev a zazávodilo si 1762 dětí.

Nejnáročnější na organizaci bylo okresní kolo v Liberci, kde se v jeden den závodilo ve všech kategoriích. Závodu se zúčastnilo 456 dětí.

V okrese Semily, které pořádal za skvělé organizace Turnov, jsou závody netradičně rozděleny na školy městské a další den školy venkovské. V těchto dvou dnech si zazávodilo necelých 600 žáků.

V Jablonci nad Nisou a Jablonném v Podještědí (okres Česká Lípa) se závodilo ve dvou dnech, kdy jeden den byla kategorie mladších žáků a další den starších žáků. Obě místa zvládli výborně organizaci za přispění místního oddílu a základní školy.

Nejvíce bodů napříč okresy Libereckého kraje získala v kategorii mladších žákyň ZŠ Jablonec n. N., Arbesova se ziskem 4977 bodů, mladších žáků ZŠ Jablonec n. N., Pasířská se ziskem 3832 bodů, starších žákyň ZŠ Jablonec n. N., Liberecká se ziskem 6512 bodů a starších žáků ZŠ Liberec, Vrchlického se ziskem 6057 bodů.

Nejlepších 8 týmu ze všech kategorií postoupilo do krajského kola, které se uskuteční 22. 5. 2018 v Turnově.