Pohár rozhlasu
s Českou spořitelnou 2024

54. ročník soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem

Aktuality

Pohár rozhlasu pod patronátem Eduarda Kubelíka

25. 3. 2024

Pětapadesátý ročník Poháru rozhlasu zná svého patrona. Je jím sprinter Eduard Kubelík.

Tradice Poháru rozhlasu sahá už více než půl století zpět. Letos se uskuteční už 55. ročník tohoto klání, které je určeno žákům druhých stupňů základních škol. V tomto roce je patronem Poháru rozhlasu sprinter Eduard Kubelík, jenž je stříbrným medailistou z dvoustovky na mistrovství Evropy juniorů v estonském Tallinnu a výrazně se prosazuje i v dospělé kategorii. S osobním rekordem 20.51 je třetím nejrychlejším závodníkem české historie ve sprintu na 200 metrů a v hale figuruje díky svému letošnímu osobáku 20.66 dokonce na druhé pozici historických tabulek za Pavlem Maslákem, kterého trochu symbolicky střídá v pozici patrona Poháru rozhlasu.

Pětapadesátý ročník Poháru rozhlasu odstartuje 22. dubna okresními koly. Od 21. května pak přijdou na řadu krajská finále a vše vyvrcholí 5. června v Brně při republikovém finále, kde by neměl chybět právě ani patron soutěže Eduard Kubelík.

číst dále

VIDEONÁVOD NA PŘIHLÁŠENÍ K ZÁVODU

19. 3. 2024

Pro ulehčení práce s přihláškou k závodu byl připraven videonávod.


číst dále

Svitavy hostily finále Poháru rozhlasu

7. 6. 2023

Ve Svitavách vyvrcholil celorepublikovým finále 54. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Pod dohledem patrona Pavla Masláka si to mezi sebou o ceněnou trofej rozdaly ty nejlepší školní týmy v kategoriích staršího a mladšího žactva.

číst dále

Postupující školy do RF 2023

31. 5. 2023

Včera proběhla poslední krajská finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Zde naleznete školy, které si vybojovaly postup do Republikového finále, které hostí Svitavy dne 7. 6. 2023.

číst dále

Pohár rozhlasu vstupuje do krajských finále

24. 5. 2023

54. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou je v plném proudu a brzy budeme znát jeho finalisty.

číst dále

Dvě úspěšné obhajoby na Poháru rozhlasu

8. 6. 2022

Třiapadesátý ročník Poháru rozhlasu se konečně uskutečnil v plném rozsahu a vše vyvrcholilo při celorepublikovém finále, kterého letos hostil Trutnov. V kategorii mladšího žactva se dočkali úspěšné obhajoby triumfu loňští vítězové. Naopak starší žactvo mělo nové majitele pohárů.

číst dále

POSTUPUJÍCÍ ŠKOLY DO RF

1. 6. 2022

Včera proběhla poslední krajská finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou a my můžeme zveřejnit školy, které postoupily do republikového finále:


číst dále

Pohár rozhlasu odstartoval

5. 5. 2022

53. ročník Poháru rozhlasu je v plném proudu. Od minulého týdne probíhají jeho okresní kola.

číst dále