Pohár rozhlasu
s Českou spořitelnou 2023

54. ročník soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem

Aktuality

Poslední okresní kola Poháru rozhlasu na Vysočině překazilo deštivé počasí

24. 5. 2018


Poslední okresní kola Poháru rozhlasu na Vysočině překazilo deštivé počasí

Pelhřimov

První kolo Poháru rozhlasu na Vysočině uspořádal 10.5. v Pacově, Libor Fišar. Zde závodily obě kategorie ve stejný den. Závody provázelo pěkné slunné počasí a velice pěkné výsledky zde byly vidět především mezi mladšími žáky, kde první dvě družstva v tomto okresním kole, jsou zároveň na prvních dvou místech v celém kraji. Ve starších žáci podali pěkný výkon starší žáci ze ZŠ Pacov, kteří měli po součtu 5642 bodů. Budeme jistě všichni se zvědavostí sledovat, jestli tato družstva potvrdí roli favoritů v krajském finále.

Výsledky: Nebyly zpracovány v Atletické kanceláři.

Třebíč

Pořadatelství se v Třebíči zhostil zkušený pořadatelský tým okolo Vratislava Fišery, který bude pořádat i kolo krajské. Kategorie mladšího žactva soutěžila 15.5. a o den později je napodobila i kategorie staršího žactva. Zde svými výkony vynikaly žákyně ze ZŠ Okříšky, mladší 4641 bodů a starší dokonce jen velmi těsně nepřekonaly 6000bodů, se svými 5992 body. Své prvenství nejen v okrese, ale celém kraji zde vybojovali starší žáci Gymnázia Třebíč s 5703 body. Všechna tato družstva budou jistě patřit k favoritům krajského kola.

výsledky, kat. III / výsledky, kat. IV

foto


Jihlava

V Jihlavě nejprve soutěžilo mladší žactvo a to 15.5. o další den mělo soutěžit starší žactvo. Ale tyto závody, se kvůli velmi silnému a dlouhotrvajícímu dešti, musely zrušit. Pořadatelům se naštěstí povedlo najít náhradní termín hned následující den, i když ten už proběhl za nižší účasti škol. V mladších žákyních zvítězila ZŠ Seifertova s 4042 a do krajského kola s děvčaty také postupují žáci z Třeště s 3244 body. V kategorii starších zde jak u dívek tak chlapců zvítězila ZŠ Seifertova žáci s 5604 a žákyně s 5128 body.

výsledky, kat. III / výsledky, kat. IV

Foto

Havlíčkův Brod

V Havlíčkově Brodě se pořádání ujal a Soňa Mikešová a její tým. Závody zde probíhaly pro mladší žactvo 15.5. a pro starší žactvo 16.5. Velice oceňuji, s jakým nadšením, snahou a zájmem se své role zhostili pořadatele závodů, kteří i přes drobné těžkosti závod pěkně zvládli. V kategorii starších si postup do krajského kola vybojovali žáci ze ZŠ Světlá nad Sázavou, Lánecká a žákyně ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova. Kategorie mladších byl pak závod plně v režii ZŠ a MŠ z Havlíčkova Brodu, Wolkerova.

výsledky, kat. III / výsledky, kat. IV

Žďár nad Sázavou

V okrese Žďár nad Sázavou nejprve proběhl závod starší kategorie, který byl z důvodu rekonstrukce stadionu ve Velkém Meziříčí přesunut na 200m stadion do Měřína. Přesto se zde podařilo uspořádat velmi pěkný a dobře organizovaný závod. Na kterém se podíleli přítomní učitelé a žáci ZŠ Měřín. Jedinou stinnou stránkou byla neochota učitelů k administraci závodu používat Atletickou kancelář a hlavně zranění kolenních vazů jedné ze soutěžících při skoku dalekém. Dařilo se žákyním z Gymnázia ve Velkém Meziříčí (5692 bodů) a žákům ZŠ Školní (5208) také z Velkého Meziříčí.

Závody mladší kategorie měly proběhnout 16.5. ale byly kvůli velmi silného dešti podobně jako v Jihlavě zrušeny. Náhradní termín se podařilo najít bohužel až po konání krajského kola. Tyto závody tak proběhnout po dohodě zúčastněných bez nároku na postup.

foto

V úterý 22.5. nás čeká krajské kolo Poháru rozhlasu, které se bude konat v Třebíči a na které se už jistě těší všechny postupující školy.