55. ročník soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem

Aktuality

Pohár rozhlasu vyvrcholil v Plzni

12. 6. 2019

Na plzeňském atletickém stadionu proběhlo celorepublikové finále jednapadesátého ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou, který je určen pro žáky druhého stupně základních škol.

V loňském finále jasně dominovala ZŠ Jeseniova Praha, která triumfovala hned ve třech ze čtyřech kategorií. Letošní výčet vítězů byl o poznání pestřejší. V každé kategorii se ze zisku poháru radovala jiná škola.

Mezi staršími žáky zvítězila přesvědčivě ZŠ Englišova z Opavy, jejíž reprezentanti posbírali celkem 7348 bodů. Výrazně jí k tomu dopomohl Richard Šenk, jenž vyhrál výšku za 184 centimetrů a k tomu byl ještě třetí na šedesátce. Další oporou byl Pavel Halátek, který zvítězil v dálkařském sektoru výkonem 650 centimetrů a byl druhý na šedesátce. Stříbrnou příčku vybojovali atleti ze ZŠ Slovácká v Břeclavi. Jejich bodový součet činil 6870. Na bronzový stupínek vystoupali zástupci ZŠ Jeseniova Praha za 6529 bodů.

V kategorii starších žákyň získaly primát atletky ze ZŠ Porubské, které získaly 7741 bodů. Na konto své školy připsala výrazný bodový zisk Klára Toová, když vyhrála výšku za 165 centimetrů a byla druhá na šedesátce. Další individuální prvenství pro základku z Poruby získala v dálce Valentýna Homolková (560). Další medailové pozice obsadily stříbrné reprezentantky ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti (7417 b.) a bronzové atletky ze ZŠ Benešovo náměstí (7034 b.).

Soutěž mladších žáků opanovali závodníci ze ZŠ Mladá Boleslav se ziskem 5521 bodů. Mladoboleslavské podržel hlavně David Kožíšek, který zazářil ve výškařském sektoru, kde se přenesl přes 182 centimetrů a k tomu dosprintoval druhý na šedesátce. Pouze o osmnáct bodů méně posbírali atleti ze ZS Porubské (5503 b.). Z bronzu se mohla radovat Základní škola Sportovní z Uherského Hradiště (5487 b.).

Ve stejné kategorii dívek kralovaly reprezentantky ze ZŠ Ing. M. Plesingera v Neratovicích, které na své konto posbíraly 6466 bodů. Další obsazení stupňů vítězů obstaral ZŠ Englišova v Opavě (6390 b.) a ZŠ Jitřní (6286 b.).