Pohár rozhlasu
s Českou spořitelnou 2024

55. ročník soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem

Aktuality

Pohár rozhlasu odstartoval

5. 5. 2022

53. ročník Poháru rozhlasu je v plném proudu. Od minulého týdne probíhají jeho okresní kola.

Pohár rozhlasu odstartoval

Pohár rozhlasu se po dvou letech vrací do své obvyklé podoby. V posledních sezónách ho významně ovlivnila koronavirová krize. V roce 2020 se soutěž vůbec neuskutečnila a loni proběhlo pouze republikové finále, které hostilo 6. 10. Uherské Hradiště, kde v obou dívčích kategoriích mladšího i staršího žactva zvítězily atletky ze ZŠ Jeseniova Praha. Mezi staršími žáky se radovali z titulu zástupci ZŠ Porubská a závod mladších žáků ovládli borci ze ZŠ Slovácká Břeclav.

V rámci letošního ročníku Poháru rozhlasu by se mělo uskutečnit celkem 89 okresních kol. Ta první proběhla ve středu 27. dubna. Výsledky z jednotlivých kol naleznete na webu www.atletika.cz. Nejúspěšnější týmy z okresních kol pak postoupí do těch krajských, která se uskuteční od 12. do 31. května.

Celorepublikové finále pak proběhne 8. června v Trutnově, kde se rozhodne ve všech čtyřech kategoriích o držitelích poháru. Zde by měl mladé atlety podpořit patron 53. ročníku František Doubek, který v loňském roce vybojoval v keňském Nairobi juniorské světové zlato v desetiboji. V této roli navazuje na běžecké duo Kristiina Mäki a Diana Mezuliáníková.