55. ročník soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem

Aktuality

​Patronem 51. ročníku Poháru rozhlasu je oštěpař Jakub Vadlejch

21. 1. 2019

Oštěpař Jakub Vadlejch naváže v této pozici na čtvrtkaře Pavla Masláka, který byl patronem v předešlých letech a na výškařku Michaelu Hrubou. Ta byla patronkou loňského jubilejního padesátého ročníku.

Jakub Vadlejch se v posledních třech letech nastálo zabydlel v té nejužší světové oštěpařské špičce. V roce 2016 vybojoval jako teprve čtvrtý český atlet celkové prvenství v nejprestižnějším atletickém seriálu Diamantové lize. K tomu ještě přidal finálovou účast na olympijských hrách v Riu de Janeiru a na mistrovství Evropy v Amsterdamu.

O rok později se dočkal své první velké medaile, když na mistrovství světa v Londýně vystoupal na stříbrný stupínek. Ve finálovém závodě si hodil dosud platný osobní rekord 89.73, čímž se zařadil na druhé místo historických českých tabulek za světového rekordmana a svého trenéra Jana Železného. Jen o několik dní později se mu podařilo obhájit vítězství v Diamantové lize.

Mezi nejlepší světové oštěpaře patřil i v sezóně 2018, kdy i přes silné bolesti zad nechyběl ve finálových závodech mistrovství Evropy v Berlíně i Diamantové ligy.