Pohár rozhlasu
s Českou spořitelnou 2019

51. ročník soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem
patronem letošního ročníku soutěže je atlet Jakub Vadlejch

Aktuality

Jsem atlet. Ty také?

8. 4. 2018

Baví vás atletika, rádi sportujete i čtete a díváte se na závody po celém světě? Už jste slyšeli o projektu „Jsem atlet"? Před startem letní sezóny je určitě dobré být v obrazu, kde a jaké informace najít.

Jsem atlet. Ty také?

Český atletický svaz vloni odstartoval nový projekt s názvem Jsem atlet určený pro mladé atlety ve věku od 13 do 17 let. Navazuje tak na projekt Atletika pro děti, který již velmi úspěšně běží sedmým rokem. Patrony projektu Jsem atlet se stali tyčkař Jan Kudlička, vícebojař Adam Sebastian Helcelet a sprinterka Nikola Bendová.

Cílem projektu je podporovat, motivovat a oslovit mladé v teenegerovském věku a ukázat jim, jak je atletika krásný a atraktivní sport, který mohou provozovat celý život. Najít nové přátele, prožít jedinečné zážitky a emoce, které dokáže sport nabídnout.


Základy projektu stojí na oddílech a klubech v tréninkových skupinách (věkově navazují na kroužky Atletiky pro děti).

Projekt „Jsem atlet" podporuje, motivuje, oslovuje generaci teenagerů a ukazuje, že atletika:

  • je sport na celý život
  • znamená nová přátelství
  • přináší jedinečné zážitky a emoce

Jsem atlet" zastřešuje tyto aktivity a akce: Mistrovství ČR juniorů a dorostu, mistrovství ČR žactva; Pohárové soutěže - středoškolský, rozhlasu, štafetový; Sportovní centra mládeže, Sportovní střediska (vyhledávání talentů); Atletika pro radost II (rekreační sport) ..

Mrkněte na web http://www.jsematlet.cz/.

Pro více informací sledujte naše sociální sítě – Facebook https://cs-cz.facebook.com/JsemAtlet/ a instagram, najdete nás pod hashtagem #jsematlet.

Po celou sezonu můžete najít aktuality na webu Českého atletického svazu www.atletika.cz a sociálních sítích, nebo na stránkách mezinárodních atletických federací jako iaaf.org nebo european-athletics.org.

Vrcholem letošní sezony bude zajistě mistrovstvíá Evropy dospělýchv Berlíně. Webové stránky soutěže najdete na http://www.berlin2018.info/en/.