55. ročník soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem

Aktuality

V úterý se bojovalo o Pohár rozhlasu v krajích. Počasí měnilo plány

24. 5. 2016

Někomu počasí přálo, někomu atletická klání pořádně zkomplikovalo. V úterý 24. května se na mnoha stadionech konaly krajská kola Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Ale byla i taková města, která musela krajská kola kvůli nepřízni počasí přesunout. Podívejte se také na naší videoreportáž z Prahy.

Ke šťastnějším organizátorům patřili pořadatelé z Prahy, kde se krajské kolo povedlo včetně počasí.

Na pražském stadionu na Kotlářce soutěžilo spolu 243 žáků z 24 družstev a ze závodů vznikla i pěkná video-reportáž. Tu najdete na facebookových stránkách Česká atletika.

Žáci soutěžili ve čtyřech kategoriích – starší žáci a žákyně, zařazená do soutěže Sportovní ligy ZŠ o Pohár ministryně školství, a mladší žáci a žákyně. V pěti individuálních disciplínách a štafetě se nejlepší předvedou také na konci měsíce v republikovém finále v Kolíně..

Jiří Doležal, vedoucí družstva ZŠ Petřiny - jih byl po několika disciplínách s výkony svěřenců spokojený. „Kvalifikovali jsme se sem pouze se staršími chlapci. Naši tahouni dnes s námi bohužel nemůžou být, ale i tak se budeme snažit skončit co nejlépe. Medaile by byla super," řekl Doležal.

V úterý se závodilo i v Olomouci, Opavě, Ústí nad Labem, Novém Městě nad Metují, Pardubicích, Plzni, Sokolově, Staré Boleslavi , Uherském Hradišti, nebo Táboře.

Krajské kolo se kvůli nepřízni počasí přesunulo například na Vysočině, ale i v Jihomoravském kraji. „Krajské kolo jsme museli přeložit na čtvrtek. Fakt to nešlo, stadion v Třebíči byl jeden bazén," popsal Josef Novák na sociální síti.

V Břeclavi byla kromě nepřízně počasí také komplikace kvůli technické odstávce vody a elektřiny. Krajské kolo se tedy přesunulo o den později, na středu 25.5.

Nejlepší družstva se můžou těšit na republikové finále, které bude 7. 6. 2016 hostit město Kolín.