55. ročník soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem

Aktuality

V Olomouci kralovala ZŠ Heyrovského, žáci předvedli kvalitní skoky

26. 5. 2016

V úterý 24. 5. 2016 se konalo na stadionu Lokomotivy Olomouc krajské finále Poháru rozhlasu Olomouckého kraje. Počasí moc nepřálo a sprinteři bojovali na rovince s nepříjemným protivětrem, který jim určitě ubral na výkonech.

Nejlepšího času dosáhl Jakub Nezval z Prostějova, když cílovou pásku protrhnul v čase 7,52 s. Nejrychlejší dívkou byla olomoucká Lucie Mičunková, která běžela v čase 8,52 s. V běhu na 1500 m běžel výborně Tomáš Šišma z Přerova, který zaběhl tuto trať v čase 4:46,68 min.

Za pozornost stojí i čas štafety chlapců 4x60m ze ZŠ Heyrovského Olomouce, která zvítězila v pěkném čase 28,57 s. Ve skoku vysokém se dařilo Jonáši Pospíšilovi z Olomouce, který zdolal laťku ve výšce 174 cm. V dívčí kategorii se dařilo Veronice Čejnové, která skočila 163 cm. Do dálky skočil nejdál Samuel Lawson, když předvedl pěkný výkon 591 cm.

V hodu míčkem kraloval Jan Nešvera z Mohelnice, který hodil solidní výkon 74,25 m. V dívčí kategorii hodila nejdál Tereza Korhoňová 66,94 m.

Kategorii starších žáků vyhrála s přehledem škola ZŠ Heyrovského ziskem 6375 bodů, starší žákyně vyhrálo Gymnázium J. Škody v Přerově, když děvčata nasbírala 5722 bodů, mladší žáci zvítězili ze ZŠ Dr. Hrubého Šternberk ziskem 4901 bodů a mladší dívky zvítězily ze ZŠ J. Železného v Prostějově, když získaly 6151 bodů. Blahopřejeme!

Podívejte se na jednotlivé výsledky a také na fotogalerii z krajského kola.