55. ročník soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem

Aktuality

Chodkyně Anežka Drahotová vzpomíná na Pohár rozhlasu

23. 5. 2016

Není to jen chodkyně, ale i běžkyně, cyklistka a medailistka ze spousty mezinárodních šampionátů. Rodačka z Rumburku, Anežka Drahotová, odstartovala svojí atletickou kariéru také Pohárem rozhlasu. „Měla jsem štěstí na trenéra," popisuje svůj sportovní osud.

Anežka vyrůstala se svým dvojčetem Eliškou v Rumburku a obě vyrostli v úspěšné sportovkyně.

S atletikou začínala právě na soutěži Poháru rozhlasu, kde byla její škola přihlášená. „Se sestrou jsme tam tenkrát běžely čtyřstovku," vzpomíná bronzová medailistka z mistrovství Evropy v Curychu 2014 v chůzi na 20 km. „Až potom si nás jaksi všimli a začaly jsme dělat atletiku."

První výraznější úspěch si spolu se sestrou připsaly v roce 2011, kdy jako 16leté obsadily třetí příčku v týmové soutěži juniorek při chodeckém EP v Olhau. V témže roce byla Anežka šestá na MS do 17 let.

O rok později byla šestá na juniorském mistrovství světa a následující sezonu již přišla její první velká medaile. Suverénním způsobem ovládla juniorské mistrovství Evropy v Rieti, když ji na stupně vítězů doprovodila i její sestra Eliška, která závod dokončila na třetím místě. Podařenou sezonu vyšperkovala sedmým místem na seniorském mistrovství světa v Moskvě, když po odvážném výkonu tak trochu kuriózně vyrovnala národní rekord na dvacetikilometrové trati.

Letos je aktuální závodnice USK Praha a CTP Šimůnek je patronkou projektu Atletika pro děti a chystá se zabojovat o co nejlepší umístění i na mistrovství Evropy v Amsterdamu. V srpnu se pak popere na Olympiádě v Riu de Janeiro.